Podujatia

Podujatia

Majstrovstvá sveta vo varení a jedení bryndzových halušiek

Majstrovstvá sveta vo varení a jedení bryndzových halušiek

19 Majstrovstvá sveta vo varení a jedení bryndzových halušiek

Termín konania - 25.05.2013

Miesto konania - Amfiteáter nad bôrami Terchová

Vzdialenosť od Penziónu Montana*** - 250m

Ak máte na posledný májový víkend chuť na podujatie, ktoré zaručuje zábavu, príjemné stravený čas v malebnej Terchovej a pobavenie sa pri hudbe, tanci a samozrejme varení a jedení bryndzových halušiek, tak práve toto podujatie je určené pre Vás. Za vstupné 5 EUR sa môžete tešiť na výborné výkony súťažiacich na MS vo varení bryndzových halušiek, pití žinčice či jedení syrovej nite. Okrem toho uvidíte vystúpenia Drišľaku, Ťažkej muziky a Tria z Chotára, Trombitášov, Štefánikovcov, Vlasty Mudríkovej a ďaľších.

Medzinárodné stretnutie zbojníkov 2013

Medzinárodné stretnutie zbojníkov 2013

Medzinárodné stretnutie zbojníkov 2013 - 2. ročník

Termín konania - 14 až 16. júna 2013

Miesto konania - Amfiteáter nad Bôrami a areál Relaxačno - informačného centra Terchovej

Vzdialenosť od Penziónu Montana*** - 150m 

Budete svedkami jedinečného stretnutia zbojníkov v súboji o najlepší zbojnícky guláš, grilované špeciality, taktiež zaujímavých súťaží v sile, zručnosti a obratnosti pre deti aj dospelých. Podujatie spestrí lákavý kultúrny program - zbojnícky bál, ľudové remeslá, stretnutie s Jánošíkom, hádzanie valaškou, hľadanie zojníckeho pokladu a iné.

 

Cyrilometodské dni 2013 Terchová

Cyrilometodské dni 2013 Terchová

24. ročník Cyrilometodských dní

Termín konania - 4 až 7. júl

Miesto konania - Kostol Sv. Cyrila a Metoda Terchová

Vzdialenosť od Penziónu Montana*** - 500 m

V tomto roku sa budú niesť Cyrilometodské dni v znamení 1150. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na naše územie. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že Terchová bola v roku 1990 prvým miestom na Slovensku (i vo vtedajšej federácii ), kde sa konalo podujatie reflektujúce nadčasový odkaz midie solunskych bratov - spolupatrónov Európy. zároveň platí, že Terchová je jediným miestom na Slovensku, ktoré si udržalo pravidelnosť a bohatú programovú skladbu svojich Cyrilometodských dní.

Aj v tomto roku pripravujú organizátori bohatý program, v ktorom popri silnom duchovnom rozmere nebudú chýbať ani hudobné koncerty, vystúpenia folklórnych súborov a skupín, výstavy, prezentácia knižnej publikácie a iné sprievodné akcie. Súčasťou podujatia bude aj pripomenutie si tohtoročných jubileí terchovského rodáka, knihovníka a radcu cisárovnej Márie Terézie, ,,slovenského Sokrata" Adama Františka Kollára (1718 - 1783).

Jánošíkové dni 2013

Jánošíkové dni 2013

Jánošíkové dni 2013 - 51. ročník

Termín konania - 25.07.2013 až 28.07.2013

Miesto konania - Amfiteáter nad Bôrami

Vzdialenosť od Penziónu Montana*** - 250m

Tento 51. ročník medzinárodného folklórneho festivalu sa už tradične koná za účasti popredných umelcov zo zahraničia ako aj z domova s prihliadnutím na nové trendy v hudobnej oblasti tohto žánru. Tri gala - koncerty sa konajú vo veľkom amfiteátri Nad Bôrami (kapacita 6000 divákov). Ďalšie programy najrozličnejších žánrov sa uskutočňujú vo veľkom festivalovom stane (kapacita 2000 divákov). Festival je spojený s prezentáciou ľudového umenia v oblasti výtvaríctva, fotografie a maliarstva na špecializovaných výstavach. Súčasťou programu je aj slávnostný koncert a svätá omša za nositeľov ľudových drtdícií vo veľkom terchovskom kostole, vozový sprievod furmanov a muzík, ľudové veselice, kolotoče, stánky, púťové atrakcie atď.

Terchovský budzogáň

Terchovský budzogáň

Terchovský budzogáň 2013 - 11. ročník

Termín konania - 09 až 10 august 2013

Miesto konania - Amfiteáter nad Bôrami Terchová

Vzdialenosť od Penziónu Montana*** - 250m

Fanúšikov rockovej hudby každoročne víta Terchová s podujatím Terchovský budzogáň. O tom, že sa im tu naozaj páči svedčí najmä ich neustále narastajúci záujem o tento festival. Tento rok sa môžete tešiť na vystúpenie kapiel: Biohazard, Horkýže slíže, Davová psychóza, Tublatanka, Alkehol, Ine Kafé a mnoho ďalších.

+421 (0)41 5695386

+421 (0)902 444966

penzion@montanask.eu